Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

2016-03-13

Powiatowe Kiermasze Świąteczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju wspólnie z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej stwarzają twórcom z całego powiatu biłgorajskiego możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Nasze kiermasze świąteczne zorganizowane po raz pierwszy w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem i to zarówno ze strony twórców, jak też odwiedzajacych kiermasz. W niedzielę 13 marca ponownie więc zaprosiliśmy twórców do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. W tym roku w biłgorajskim muzeum swoje prace zaprezentowały twórczynie z Obszy, Tarnogrodu, Goraja, Księżpola, Różańca, Korytkowa Dużego, Teodorówki  i Biłgoraja. Można było podziwiać twórczość uznanej i utytułowanej pisankarki Katarzyny Zygmunt, Józefy Falusiewicz, Janiny Jandy, Henryki Widz, Józefy Różańskiej, Teresy Nowińskiej  - Kłosek, Diany Biszczanik, Stanisławy Koniecznej, Beaty Grzywny i Doroty Pokarowskiej. Swoje prace zaprezentowali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Biłgoraja. Podczas kiermaszu można było obejrzeć, ale też zakupić, misternie wykonane cudeńka, wymagające oprócz ciekawych pomysłów i posiadanych umejętności, przede wszystkim dużego smaku artystycznego. Twórcy zaprezentowali rozmaite ozdoby świąteczne, czyli stroiki i kartki wielkanocne, palmy i wykonane przeróżnymi technikami pisanki: batikowe i drapane, czyli przekazane z pokolenia na pokolenie tradycyjne tajniki zdobienia jajek oraz te współczesne, wykonane za pomocą nowych technik i dostępnych materiałów plastycznych.

• Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej