Koncert Chórów Ziemi Biłgorajskiej w Korytkowie Dużym

2016-03-13

W niedzielę 13 marca w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się III Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej. Koncert  poprzedziła msza święta. Organizatorem koncertu jest Chór z Korytkowa Dużego, Parafia p.w. MBB w Korytkowie Dużym i Gminny Ośrodek Kultury w BIłgoraju.

W tym roku w koncercie wystąpili: Chór Kameralny parafii p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chór parafii p.w. Św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu, Chór "Cordis" parafii p.w. WNMP w Biłgoraju, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "ECHO", Chór parafii Św. Bartłomieja w Goraju, Chór "CANTATE DEO" parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii p.w. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz gościnnie wystąpił Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Każdy Chór wykonał po trzy pieśni, a zwieńczeniem koncertu były dwie pieśni - "Świętość krzyża rozpamiętuj" i "O Matko Miłościwa", wykonane wspólnie przez wszystkie chóry, biorące udział w koncercie. Każdy, kto w tą ostatnią niedzielę wybrał się na koncert do kościoła w Korytkowie Dużym mógł liczyć na wiele pozytywnych wrażeń i wzruszeń.

• Koncert Chórów Ziemi Biłgorajskiej w Korytkowie Dużym