Ostatnie spotkanie z cyklu "Polacy też komponują!"

2015-12-16

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia, uczniowie ze szkół w Bukowej, Hucie Krzeszowskiej i Harasiukach wezmą udział w kolejnym koncercie pieśni skomponowanych przez polskich kompozytorów.

To już ostatni koncert w ramach projektu „Polacy też komponują!” - mówi Dariusz Wolanin, koordynator projektu - Do tej pory w wydarzeniach organizowanych we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju oraz Stowarzyszeniem Dąb w Ciosmach wzięło udział prawie 500 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Bukowej, Huty Krzeszowskiej i Harasiuk. Każdy koncert poprzedzają warsztaty na temat kompozytorów prowadzone w poszczególnych szkołach. Dzięki nim uczniowie zdobywają wiedzę na temat poszczególnych treści, a następnie mają szansę posłuchania ich twórczości na żywo – dodaje Wolanin. W piątek poznamy pieśni skomponowane przez Witolda Lutosławskiego, Stefana Behra, Henryka Góreckiego oraz Tadeusza Bairda. Udział w koncertach jest bezpłatny. Zapraszamy na koncert 18 grudnia br. na godz. 10.00 do Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju, ul. Kościuszki 16. Pieśni zaprezentują artyści: Ewa Lalka (sopran) i Grzegorz Pazik (baryton) oraz Karolina Hordyjewicz (akompaniament na fortepianie). W rolę konferansjera wcieli się Łukasz Szymanek. Projekt „Polacy też komponują!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Dąb w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.

## Osoba do kontaktu z mediami: Dariusz Wolanin – koordynator projektu Fundacja Aktywności Obywatelskiej, ul. Dolna 3-go Maja 8/2, 20-079 Lublin, tel./fax: 81 532 25 52 lub 508 577 881; fundacja-fao@o2.pl, www.fao.org.pl

• Ostatnie spotkanie z cyklu "Polacy też komponują!"