Powiatowy Kiermasz Świąteczny w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

2015-12-06

6 grudnia,w słoneczną "mikołajkową" niedzielę, w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej odbył się Powiatowy Kiermasz Świąteczny. Z ozdobami świątecznymi zaprezentowali się twórcy z terenu powiatu biłgorajskiego. Organizatorem kiermaszu było muzeum biłgorajskie i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

W kiermaszu wzięli udział twórcy z Biłgoraja: Józefa Różańska, Diana Biszczak, Teresa Kłosek i Ewa Fieduń. Swoje prace wystawili również wychowankowie Warsztatów Terapii Zjęciowej z Biłgoraja. Z Teodorówki na kiermasz z ozdobami świątecznymi przyjechała Beata Grzywna, z Frampola Zofia Dubiel, z Goraja Henryka Widz, z Woli Radzięckiej Wiesława Kowal i z Kolonii Sól Agnieszka Tutka.

Była to niepowtarzalna okazja, żeby podziwiać i nabyć własnoręcznie przez twórców wykonane  oryginalne kartki świąteczne, przepiękne ozdoby choinkowe oraz mieniące się kolorami stroiki i dekoracje świąteczne. Twórcy zaprezentowali swoje talenty i nieograniczoną pomysłowość twórczą. W procesie tworzenia wykorzystali materiały tradycyjne, takie jak słoma, juta, drewno, szyszki, czy rogożyna, ale też współczesne elementy dekoracyjne, takie jak wstążki, tasiemki, koraliki, czy cekiny. Nie zabrakło też szydełkowych ozdób koronkowych w postaci miniaturowych serwetek, aniołków i dzwonków, czy zdobionych koronkami bombek choinkowych.

Każdy, kto w ostatnią niedzielę wybrał się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i zawitał na świąteczny kiermasz, na pewno znalazł coś dla siebie lub na oryginalny upominek świąteczny dla swoich bliskich.

• Powiatowy Kiermasz Świąteczny w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej