Spotkanie sąsiedzkie zespołów i mieszkańców w Dereźni

2015-11-21

W sobotnie popołudnie 21 listopada w remizie OSP w Dereźni zorganizowano akcję "Senior zdrowy i bezpieczny. Spotkanie sąsiedzkie zespołów i mieszkańców". Była to inicjatywa zespołu śpiewaczego "Zorza" z Dereźni zorganizowana w ramach projektu "Zdejmij kapcie, załóż buty" realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Gości powitała kierownik zespołu śpiewaczego "Zorza" z Dereźni i jednocześnie radna Gminy Biłgoraj pani Maria Raduj. Wójt Gminy Wiesław Różyński powiedział, że cieszą takie spotkania, które dzięki pozyskanym grantom aktywizują mieszkańców i służą  integracji społeczności lokalnych. Na spotkanie w Dereźni przybyły zaprzyjaźnione gminne zespoły: "Sąsiadeczki" z Korczowa i Okrągłego, zespół "Czeremcha" z Gromady, "Jarzębina" z Bukowej i zespół "Stok" z Hedwiżyna, mieszkańcy Dereźni i zaproszeni goście. W ramach tego sąsiedzkiego spotkania  odbyły się dwie prelekcje nt. bezpieczeństwa i zdrowia seniorów przeprowadzone przez przedstawiciela Państwowej Powiatowej Komendy Policji w Biłgoraju - aspiranta Huberta Bździucha i przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego pana Mariusza Guta. Część artystyczną rozpoczął koncert  zespołu "Zorza" z Dereźni, a potem zaśpiewały: "Sąsiadeczki" z Korczowa i Okrągłego, zespół "Czeremcha" z Gromady, "Jarzębina" z Bukowej i "Stok" z Hedwiżyna. Dużej  dozy humoru dostarczył spektakl "Żabusia"  w wykonaniu aktorów z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Ten przedstawiony w trzech aktach dramat  Gabrieli Zapolskiej  zachwycił zarówno bogatą scenografią jak i świetną grą aktorską tarnogrodzian. W tym dniu, w remizie w Dereźni, dzięki Biłgorajskiemu Kołu Diabetyków, można było sobie wykonać badania profilaktycze, zmierzyć ciśnienie oraz zbadać poziom cukru, cholesterolu i trójglicerydów.

21 listopada przypada również dzień imienin Janusza. O swoim instruktorze muzycznym panu Szymaniaku pamiętały Jego zespoły, dlatego w tym dniu nie mogło zabraknąć wielu ciepłych słów i serdecznych życzeń. Były upominki, kwiaty i okazały tort dla Solenizanta. Potem wspólna kolacja i zabawa z Kapelą Podwórkową "Wygibusy" z Biłgoraja. Każdy kto skorzystał z zaproszenia na spotkanie sąsiedzkie w Dereźni mógł liczyć na aktywnie i przyjemnie spędzone sobotnie popołudnie. Zapewniła  to niezwykła  atmosfera spotkania: gościnność gospodarzy, doskonała zabawa  podczas  części artystycznej i tańce przy muzyce kapeli "Wygibusy".

• Spotkanie sąsiedzkie zespołów i mieszkańców w Dereźni