Młodzież i pieśni Niewiadomskiego, Galla, Paderewskiego i Szymanowskiego

2015-11-18

Tym razem młodzież z okolicznych szkół zapozna się z pieśniami polskich kompozytorów - Stanisława Niewiadomskiego, Jana Galla, Ignacego Paderewskiego i Karola Szymanowskiego. To już kolejny, trzeci koncert organizowany w Biłgorajskim Centrum Kultury w ramach projektu "Polacy też komponują!". Bezpłatne wydarzenie, organizowane 20 listopada 2015r., skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Bukowej, Huty Krzeszowskiej oraz Harasiuk. Uczniowie przed koncertami biorą udział w warsztatach edukacyjnych na temat kompozytorów, podczas których przygotowują się na koncert, poznając ich sylwetki, jak i twórczość.

Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z twórczością polskich kompozytorów, od Chopina i Moniuszki zaczynając, a na Lutosławskim i Góreckim kończąc. Dodatkowo, konferansjer zapozna uczestników nie tylko z sylwetkami muzyków, ale także z zasadami zachowywania się w operze czy teatrze. Projekt jest realizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "Dąb" w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju i dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Młodzież i pieśni Niewiadomskiego, Galla, Paderewskiego i Szymanowskiego