Polacy też komponują!

2015-10-01

Twórczość Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki

Już w najbliższy czwartek, 1 października, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbędzie się koncert przybliżający dzieciom i młodzieży twórczość Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. To pierwszy z czterech bezpłatnych koncertów organizowanych w ramach projektu „Polacy też komponują!”, realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Dąb w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. W czwartkowym koncercie wezmą udział uczniowie szkół podstawowych z Bukowej, Huty Krzeszowskiej oraz Harasiuk. Przed wyjazdem na koncert uczestnicy będą zapoznawani z sylwetkami kompozytorów na specjalnych warsztatach prowadzonych w szkole. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z twórczością polskich kompozytorów, od Chopina i Moniuszki zaczynając, a na Lutosławskim i Góreckim kończąc. Dodatkowo, konferansjer zapozna uczestników nie tylko z sylwetkami muzyków, ale także z zasadami zachowywania się w operze czy teatrze. Projekt jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Polacy też komponują!