Delegacje wieńcowe z Gminy Biłgoraj na Diecezjalnych Dożynkach w Krasnobrodzie

2015-09-13

W niedzielę 13 września  przy Kaplicy Objawień w Krasnobrodzie już od rana zbierały się delegacje wieńcowe z całej Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, by złożyć hołd Matce Boskiej Krasnobrodzkiej i podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. W korowodzie wieńcowym delegacje przeszły na plac kościelny, gdzie po powitaniu delegacji i gości dożynkowych przez Kustosza Sanktuarium, Zespół Folklorystyczny "Wójtowianie" z Krasnobrodu poprowadził modlitwę różańcową w intencji rolników. W południe zabrzmiał Hejnał Maryjny w wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a po nim odbyło się przekazanie chleba Gospodarzowi Dożynek. Mszę Świętą odprawił ks. bp Mariusz Leszczyński. Podczas mszy zgodnie z tradycją dożynkową odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych, złożenie darów ołtarza i procesja eucharystyczna z wieńcami dożynkowymi. Podziękowania delegacjom wręczył ks. Józef Bednarski, proboszcz Parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowicy - Diecezjalny Duszpasterz Rolników i Pszczelarzy. Gminę Biłgoraj reprezentowały delegacje wieńcowe z Soli, Gromady, Korytkowa Dużego, Dąbrowicy i Korczowa i Okrągłego.

Po mszy świętej na placu obok budynku Informacji Turystycznej można było obejrzeć wystawy rolnicze i sztuki ludowej, a na scenie prezentowały się zespoły i kapele ludowe. Odbyło się też podsumowanie  I Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość. To właśnie na zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do Krasnobrodu pojechały zespoły "Więź" z Soli, "Sąsiadeczki" z Korczowa i Okrągłego, zespół folkowy "Podkowa" i Kapela Ludowa "Krążałka". Zespoły te  z rąk dyrektora KRZ ks. Krystiana Bordzania odebrały na scenie wyróżnienia za udział w I Roztoczańskiej Liście Przebojów KRZ. Ks. Krystian podziękował Wójtowi Gminy Biłgoraj Wiesławowi Różyńskiemu za okazaną pomoc i wsparcie tej inicjatywy Katolickiego Radia Zamość.

• Delegacje wieńcowe  z Gminy Biłgoraj na Diecezjalnych Dożynkach w Krasnobrodzie