Grant z "Działaj Lokalnie" dla GOK w Biłgoraju

2015-06-01

16 projektów  najpełniej oddających formułę "Działaj lokalnie" otrzyma środki na ich relizację z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Uroczyste wręczenie grantów nastąpiło 1 czerwca b.r. w Parku Solidarności.

W tym roku Fundacja wesprze organizacje na łączną kwotę 55 tys. złotych. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść 6 tys. zł.
Do Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wpłynęły 33 projekty. Granty przyznano 13 organizacjom.

Z terenu Gminy Biłgoraj dofinansowanie otrzymali:  Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju na realizację projektu "Tradycyjne rzemiosła i umiejętności w Gminie Biłgoraj" (6 tys.zł), OSP Brodziaki na piknik "Dzień z życia partyzanta" i inscenizację bitwy partyzanckiej (6 tys.zł), Stowarzyszenie "Jadwiżanie" na zajęcia wakcyjne dla dzieci (4 tys.zł) oraz  Ludowy Zespół Sportowy z Dąbrowicy na doposażenie siłowni (3 tys.zł).

Konkurs dofinansowano ze środków: Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

• Grant z "Działaj Lokalnie" dla GOK w Biłgoraju