2015-05-31

31 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. W eliminacjach wzięło udział 31 wykonawców z terenu województwa lubelskiego.

Powiat biłgorajski reprezentowały Leokadia Mucha i Anita Wenek z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy i Krystyna Blacha z Kingą Broda i Aldoną Piela w kategorii Duży - Mały oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Na 49. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, który odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2015r. zakwalifikowały się Panie z GOK w Obszy i Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej z GOK w Biłgoraju. Gratulacje!!!

• Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej nominowany na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu