"Lawenda" wygrała I Powiatowy Festiwal Zespołów Ludowych w Biłgoraju

2015-05-31

31 maja br. odbył się pierwszy Powiatowy Festiwal Zespołów Ludowych. Zaprezentowało się 11 zespołów z całego powiatu biłgorajskiego. Najlepsza okazała się "Lawenda" ze Smólska, działająca przy GOK Biłgoraj.

Na Powiatowym Festiwalu Zespołów Ludowych zaprezentowało się w sumie 11 zespołów: Zespół wokalny "Za horyzontem" z Zawadki, Tarnogrodzka Kapela Ludowa, Zespół Śpiewaczy Rutyna z Biszczy, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Zagrodzanie", Ludowy Zespół Śpiewaczy "Aleksandrowiacy", "Lawenda" z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Zespół Śpiewaczy Łukowa I, Zespół Folklorystyczny w Sokołówce, Zespół śpiewaczy "Olchowczanki" z Olchowca, Ludowy Zespół Śpiewaczy "Hamernianki" z Hamerni i "Gródczanie" z gminy Turobin. Zwycięzcą I Festiwalu został zespół "Lawenda" ze Smólska. Drugie miejsce zdobyli "Aleksandrowiacy", a trzecie zespół "Za horyzontem" z Zawadki. Gratulacje!!!

Organizatorem festiwalu był Starosta Biłgorajski, współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Genowefa Tokarska Poseł na Sejm RP, Artur Sępoch Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i  Kazimierz Paterak Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju.

• "Lawenda"  wygrała I Powiatowy Festiwal Zespołów Ludowych w Biłgoraju