Jubileusz 40. lecia zespołu śpiewaczego z Bidaczowa Starego

2015-05-17

W niedzielne popołudnie 17 maja w Starym Bidaczowie odbyły się uroczyste obchody 40. lecia działalności zespołu śpiewaczego z  Bidaczowa. Rozpoczęły się mszą św. w intencji zespołu w kościele pw. NNMP w Bidaczowie.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: pani poseł Genowefa Tokarska, starosta biłgorajski pan Marian Tokarski, pani Alina Pitura  dyrektor Kancelari Sejmiku Województwa Lubelskiego, ks. proboszcz Miłosław Żur, Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, radny powiatowy Piotr Olszówka, radni Gminy Biłgoraj, sołtysi Starego i Nowego Bidaczowa, okoliczni mieszkańcy i sympatycy zespołu. W wypełnionej gośćmi remizie OSP rozpoczęła się integracyjna część uroczystości. Na scenie zagościł teatr, śpiewy i muzyka. Zaprezentowali się uczniowie miejscowej szkoły w teatrzyku pt."Królewna  Śnieżka", a zespół z Bidaczowa przedstawił przepełnioną humorem ale i życiowymi prawdami sztukę "Ach te wdowy". W koncercie dla Jubilatek wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze: Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej i zespół "Więź" z Soli, zagrał zespół folkowy "Podkowa" i Zwierzyniecka Kapela Ludowa. W tym uroczystym dniu po gratulacjach, życzeniach i kwiatach dla zespołu nie mogło zabraknąć jubileuszowego torta. A życzenia składali: Społeczność Szkolna ze Starego Bidaczowa, Pani Poseł i Starosta Biłgorajski, Wójt Gminy Biłgoraj, zespoły śpiewacze, miejscowi strażacy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bidaczów "Nasz Dom". Pozdrowienia, życzenia i list gratulacyjny od Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego przywiozła pani Alina Pitura, nadszedł też list gratulacyjny od dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie dr Artura Sępocha.  Po wspólnej biesiadzie przy stołach rozpoczęły się tańce do których przygrywał bidaczowski zespół Egzotic. Organizatorami uroczystości był Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju,  Zespół śpiewaczy z Bidaczowa, OSP w Starym Bidaczowie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bidaczów "Nasz Dom" i Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie.

Zespołowi z Bidaczowa jeszcze raz gratulujemy, życzymy wielu sukcesów scenicznych, pomyślności w życiu osobistym i kolejnych pięknych Jubileuszy.

• Jubileusz 40. lecia zespołu śpiewaczego z Bidaczowa Starego