Warsztaty kolędnicze w Przedszkolu w Korczowie

2014-12-12

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W szkołach i przedszkolach zapanowała już  przedświąteczna atmosfera, uczniowie przygotowują jasełka a  korytarze i klasy szkolne zdobią choinki i okolicznościowe dekoracje.

12 grudnia b.r. dla przedszkolaków w Korczowie Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju zorganizował warsztaty kolędnicze. Dzieci posłuchały opowieści i podzieliły się swoją wiedzą o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z instruktorem, przy akordeonowym akompaniamencie, pośpiewały kolędy i z wielkim entuzjazmem uczyły się nowej  pastorałki "Dzieciątko się narodziło". Warsztaty były też okazją do przeprowadzenia  zajęć  teatralnych. Dzieci wystrojone we wcześniej przygotowane przez rodziców i panie przedszkolanki stroje wyglądały jak profesjonalna grupa kolędnicza. W przedszkolu zagościła  więc święta rodzina, były urocze aniołki, pastuszkowie i majestatyczni trzej królowie. Dzieci wprowadzone w nastrój nocy  Bożego Narodzenia i poprowadzone opowiadaną  przez narratora historią spontanicznie wcieliły się w swoje role i odgrywały sceny z wydarzeń  w stajence betlejemskiej. W ten sposób  powstało wzruszające widowisko jasełkowe, a przedszkolaki okazały się zarówno świetnymi aktorami jak  i  kolędnikami. Warsztaty przeprowadzili Celina Skromak  i Jerzy Odrzywolski. Podobne warsztaty zostaną przeprowadzone w Ogniskach Artystycznych w Soli i Gromadzie.

• Warsztaty kolędnicze w Przedszkolu w Korczowie