Jubileusz 90 -lecia OSP Sól i Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

2014-06-01

1 czerwca w Soli uroczyste obchody 90 – lecia OSP Sól i Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze rozpoczęła  msza święta oraz wręczenie odznaczeń druhom strażakom.

W Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych na stadionie w Soli wzięło udział 16 jednostek gminnych strażaków ochotników. W zawodach konkurowali strażacy:              z  Andrzejówki, Bidaczowa, Bukowej, Brodziaków, Ciosmów, Dereźni, Dąbrowicy, Dyl, Gromady, Hedwiżyna, Korytkowa Dużego, Nadrzecza, Rudy Solskiej, Smólska Dużego, Woli Dereźniańskiej i Soli. W konsekwencji najlepsza, kolejny rok z rzędu, okazała się drużyna strażacka z Brodziaków, przed Solą i Smólskiem Dużym. Czwarte nagrodzone miejsce wywalczyli strażacy z Dąbrowicy, a piąte strażacy z Korytkowa Dużego. Gratulacje!!!

Jubileusz OSP w Soli i Gminne Zawody Strażackie obfitowały w dodatkowe wydarzenia. Dla amatorów dobrej muzyki zagrał zespół Big Band Czesława Pachuty z Biłgorajskiego Centrum Kultury, na akordeonach zagrali koncert Bracia Kapka z Soli. Wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół w Soli i zaśpiewał zespół „Więź” z Soli. Ponadto były konkursy, zabawy i atrakcje dla dzieci, a na zakończenie dla miłośników tańca zagrał zespół SOLARIS.

Organizatorem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Soli, Wójt Gminy Biłgoraj i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.

• Jubileusz 90 -lecia OSP Sól i Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze