XXXIII Mały Konkurs Recytatorski

2014-04-15

Pielęgnując tradycje żywego słowa i pięknego mówienia Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju przeprowadził Gminne Eliminacje XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 41 recytatorów z 8 Szkół Podstawowych. Komisja w składzie Ewa Bordzań - poetka, członek Biłgorajskiej Plejady Literackiej i Zofia Nizio - dyrektor Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli zgodnie z regulaminem do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała troje recytatorów: Wojciecha Kyca ucznia szkoły podstawowej w Dereźni, Wiktorię Poznańską uczennicę szkoły w Gromadzie i Zuzannę Kimak uczennicę szkoły w Dereźni. Ponadto wyróżnienia otrzymało sześcioro recytatorów: Klaudia Paluch ze szkoły w Dąbrowicy, Agata Zygmunt ze szkoły w Korytkowie Dużym, Magdalena Mazurek uczennica szkoły w Hedwiżynie, Anna Grabek ze szkoły w Smólsku, Gabriela Okoń ze szkoły w Dereźni i Mikołaj Kowal uczeń  szkoły w Smólsku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za udział w konkursie. Laureatom konkursu gratulujemy!!!

• XXXIII Mały Konkurs Recytatorski