2014-04-06

W niedzielę 6 kwietnia w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym miał miejsce niezwykły koncert. W wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej wysłuchaliśmy pieśni pasyjnych i pokutnych.

W koncercie wystąpiło  osiem chórów, a każdy zaprezentował po trzy pieśni. Mieliśmy okazję posłuchać: Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej "ECHO", Chóru Kameralnego Parafii p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju, Chóru p.w. Św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu, Chóru Męskiego "KLUCZ" z Majdanu Starego, Chóru Parafii p.w. Św. Bartłomieja w Goraju, Chóru "CORDIS" Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju, Chóru "CANTATE DEO" Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju oraz Chóru Parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym. Na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonały dwie pieśni: -  "Świętość krzyża rozpamiętuj" i "O Matko Miłościwa".

Organizatorem koncertu był Chór z Korytkowa Dużego,  Parafia p.w. Matki Bożej Bolesnej i Jednostka OSP w Korytkowie Dużym przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Koncert odbył się pod patronatem Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego i Proboszcza Parafii w Korytkowie Dużym ks. Krzysztofa Gajewskiego. Całość prowadził Paweł Krawczyk.

• Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej w Korytkowie Dużym