2014-03-20

20 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Przebudzeni do życia".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań literackich i kształtowanie kultury żywego słowa poprzez prezentowanie dzieł literatury polskiej i powszechnej z uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyrażenie siebie i własnego stosunku do świata oraz konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki mówienia i doskonalenie warsztatu recytatorów.

W konkursie recytacji wzięło udział 11 recytatorów z sześciu gminnych gimnazjów: w Bukowej, Dąbrowicy, Dereźni, Gromadzie, Hedwiżynie i Soli. Recytatorzy prezentowali dwa utwory literackie, wybrany utwór poetycki i fragment prozy. Komisja: pani Ewa Bordzań i pan Sławomir Niemiec oceniała zarówno dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa jak i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do etapu powiatowego zakwalifikowała Julię Małysza z Gimnazjum w Gromadzie (nauczyciel prowadzący: pani Małgorzata Procner) i Aleksandrę Szczęśniak z Gimnazjum w Dereźni (nauczyciel prowadzący pani Ewa Syty). Wyróżnienia komisja przyznała: Agnieszce Rębacz z Gimnazjum w Dereźni (nauczyciel prowadzący p. Ewa Syty) i Kamilowi Mazurkowi z Gimnazjum w Dąbrowicy (nauczyciel prowadzący pani Renata Kurkowska - Sikora). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie. Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy !!!

1Ju5 kwietnia w Biłgorajskim Centrum Kultury Julia Małysza z Gimnazjum w Gromadzie została laureatką  Powiatowych Eliminacji OKR "Przebudzeni do życia" i została nominowana na eliminacje wojewódzkie konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów.

• VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów "Przebudzeni do życia"