2014-01-31

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbywał się  Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

Na deskach tarnogrodzkiej sceny zaprezentowały się zespoły z województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Gminę Biłgoraj reprezentował  Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej z przedstawieniem „Wieczórek u Bukryjowej” oraz Zespół „Czeremcha” z Gromady z widowiskiem „Darcie pierza pannie młodej na pierzynę”. Obydwa występy były bardzo udane. Przedstawienie zespołu z Rudy Solskiej zyskało same pozytywne recenzje sejmikowej Rady Artystycznej. Wyróżniono zróżnicowanie charakterów bohaterów widowiska, dobry dobór ról oraz grę aktorską. Równie dobrze oceniono scenariusz oraz dekorację. Występ zespołu „Czeremcha” uznano natomiast za dobry debiut. Tu na uwagę zasługiwał dobór przyśpiewek oraz dynamiczna akcja. O tym, czy gminne zespoły zakwalifikowały się na XXXI Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wiejskich dowiemy się po zakończeniu ostatniego międzywojewódzkiego sejmiku.
  • Zespoły z Gminy Biłgoraj na XXXIX Międzywojewódzkim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie