"Na Piknik Rodzinny - Marsz" w Soli i V Dzień Nadrzecza w Nadrzeczu.

2013-07-21

Słoneczna lipcowa niedziela obfitowała w wydarzenia kulturalne. Aktywne stowarzyszenia działające na rzecz społeczności lokalnej zorganizowały wolny czas, przygotowując wiele atrakcji sportowych i rozrywkowych dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy.

Na stadionie sportowym w Soli Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Wsi Sól i Kolonia Sól "Więź" zorganizowało Piknik Rodzinny. Piknik połączył w jedno aktywny wypoczynek, rozgrywki sportowe i atrakcje kulturalne. Rozpoczął się w Koloni Sól rajdem nordic walking  "gościńcem dworskim" . Celem marszu był stadion sportowy w Soli. Grupie prowadzonej przez instruktora Mariusza Hadama towarzyszyły bryczki z opieką medyczną i jako ewentualny  transport dla potrzebujących. W krótkie przerwy marszowe wplecione były  informacje na temat historii Soli. Na stadionie rozgrywano w tym czasie mecz towarzyski "byli kontra obecni" zawodnicy Olendra Sól, a na scenie prezentowały się lokalne talenty artystyczne. Zaprezentowała się grupka wokalna dziewcząt z Gimnazjum w Soli, zespół śpiewaczy "Więź"  z Soli oraz Kacper Kapka z koncertem akordeonowym. Nie zabrakło też poezji lokalnej poetki pani Katarzyny Strzęciwilk, która rodzinnej miejscowości Sól poświęca wiele miejsca w  swojej twórczości. Ciekawe konkursy z nagrodami, przygotowane przez organizatorów, ściągnęły chętnych do wspólnej zabawy. A nagrody można było wygrać wykazując się wiedzą o Soli, błysnąć własną twórczością opowiadając fraszkę o Soli, czy też dowcipem w konkursie "opowiedz dowcip".  Ponadto organizatorzy nagrodami w postaci kijków nordic walking uhonorowali najstarszego i najmłodszego uczestnika marszu. Gościnnie w Soli wystąpił Chór Męski "Klucz" z Majdanu Starego, a do tańca zaprosił wszystkich zespół muzyczny A.M.S. Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach zapewniając im park zabaw z dmuchańcami, jak też możliwość wspólnego malowania obrazu. Wspólne grillowanie i stoisko z lokalnymi specjałami to były atrakcje dla ciała. Piknik odbył się dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia "Więż" z Soli oraz  uzyskanej dotacji z FFLZB.

W Nadrzeczu już poraz piąty mieszkańcy świętowali Dni Nadrzecza. Inicjatorem i organizatorem tych cyklicznych spotkań jest Stowarzyszenie "Moje Nadrzecze". W tym roku obchody Dnia Nadrzecza rozpoczęły się wczesnym rankiem, trwały do późnych godzin nocnych i były atrakcyjną alternatywą na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich chętnych. W tym dniu w przemyślanych blokach programowych, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Pod hasłem "Naprzeciw Patronowi" odbyła  się msza święta w kapliczce św. Krzysztofa, rajd rowerowy, prezentacja grupy motocyklowej i marsz za KMS-em, a w bloku "Dla każdego coś atrakcyjnego" znalazły  się mecze piłki nożnej i siatkowej, turnieje rekreacyjno-sprawnościowe oraz konkursy, pokazy i zabawy plenerowe.  "Koktail kulturalno - rozrywkowy" objął działania, w które weszły m.in.gala  z występami i koncertami dla gości oraz aukcja starych przedmiotów.  Natomiast "Cała naprzód" to blok tańców i konkurs na Królową i Króla Parkietu. Cały V Dzień Nadrzecza przebiegał  w oprawie "non stop", czyli catering dla wszystkich, dmuchańce dla dzieci, ławeczka dobrych uczuć, galerie sponsorów i poetyckie, zabawa fantowa, smakołyki nadrzeczańskich gospodyń i gospodarzy oraz pomiary ciśnienia, tętna, porady dietetyczne i kosmetyczne. W Nadrzeczu, każdy kto przybył w niedzielę na "V Dzień Nadrzecza", mógł miło spędzić czas w atmosferze dobrej zabawy.

• "Na Piknik Rodzinny - Marsz" w Soli i V Dzień Nadrzecza w Nadrzeczu.