2013-04-26

Cztery teatrzyki szkolne z Gminy Biłgoraj, laureaci IV Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych w Smólsku, zostały nominowane na Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych do Tarnogrodu.

W przeglądzie teatralnym w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury zaprezentowało się 12 grup teatralnych z terenu powiatu biłgorajskiego. Gminę Biłgoraj reprezentowali: teatrzyk z ZSPiG w Gromadzie ze sztuką "Za górami, za lasami",  Szkoła Podstawowa w Smólsku ze spektaklem "Wszystkie smoki o tym wiedzą", ZSPiG w Dąbrowicy z widowiskiem "O królewnie Kartoflance i kucharzu Czarodzieju ... czyli kuchenne rewolucje" oraz  oddział szkolny  w Ciosmach z teatrzykiem p.t. "Spór o muchę". Nasi młodzi aktorzy świetnie  spisali się na tarnogrodzkiej scenie, ale na nominacje na przegląd wojewódzki trzeba jeszcze poczekać, aż odbędą się wszystkie zaplanowane przeglądy powiatowe. Trzymamy kciuki za nasze teatrzyki!!!

• Teatrzyki szkolne z Gminy Biłgoraj na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie