Gminne Eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego

2013-04-29

Kultywując tradycje pięknego mówienia oraz kulturę żywego słowa Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju 29 kwietnia 2013r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy przeprowadził Gminne Eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 50 uczestników z 11 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, uczniowie klas I – III i klas IV – VI. Komisja w składzie pani Halina Ewa Olszewska i pani Ewa Bordzań po przesłuchaniu wszystkich recytatorów do etapu powiatowego zakwalifikowała dwie osoby: Lucynę Bienia uczennicę klasy III ze Szkoły Podstawowej w Soli i Kamila Mazurka ucznia klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Komisja pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu prezentacji konkursowych postanowiła przyznać dodatkowo pięć wyróżnień specjalnych. Otrzymali je następujący recytatorzy: Kacper Grabias uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Soli, Wojciech Kyc z klasy II  Szkoły Podstawowej w Dereźni, Magdalena Mazurek z kl. IV szkoły w Hedwiżynie, Marlena Paluch z klasy VI  szkoły w Woli Dereźniańskiej i Paweł Tutka, uczeń klasy VI w Soli. Ponadto wyróżnienia otrzymało jeszcze 13 recytatorów: Patrycja Małysza, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Dereźni, Katarzyna Siembida z klasy II  S.P. w Dąbrowicy, Zuzanna Furmanek, klasa II S.P. w Gromadzie, Kacper Gura, kl. III S.P. w Smólsku, Julia Ćwikła, kl.II S.P. w Bidaczowie, Klaudia Paluch, kl. V S.P. w Dąbrowicy, Karolina Kaczor, kl. VI S.P. w Dąbrowicy, Klaudia Zygmunt, kl. IV S.P. w Bukowej, Joanna Skwarek, kl. VI S.P. w Woli Dereźniańskiej, Agnieszka Rębacz, kl. VI S.P. w Dereźni, Kinga Rarata, kl. VI S.P. w Dereźni, Julia Skubis, kl. V S.P. w Korczowie i Izabela Gura, kl.VI S.P. w Smólsku. Nagrodzonym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim recytatorom  w podziękowaniu za udział również wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie.

Nasi recytatorzy: Lucynka Bienia z Zespołu Szkół w Soli i Kamil Mazurek z ZSPiG w Dąbrowicy,  na Eliminacjach Powiatowych MKR w Biłgorajskim Centrum Kultury w dniu 11 maja 2013r. otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy uczniom i nauczycielom prowadzącym !!!

• Gminne Eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego