Zespoły z Gminy Biłgoraj na III Festiwalu Ludowym w Łopienniku Górnym

2013-04-20

W sobotę 20 kwietnia dwa zespoły reprezentowały Gminę Biłgoraj na III Festiwalu Ludowym "Z kulturą i o kulturze" w Łopienniku Górnym.

Był to zespół śpiewaczy „Lawenda” ze Smólska i Kapela Ludowa „Krążałka”. Organizatorem festiwalu był GOK w Łopienniku Górnym, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, LGD "Krasnystaw Plus" i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Festiwal odbywający się w Hali Sportowej, zgromadził zespoły z całego województwa lubelskiego. Na scenie zaprezentowało się 10 kapel ludowych, 17 zespołów śpiewaczych i 11 solistów.  Rywalizowały one między sobą o trzy nagrody główne Festiwalu w trzech kategoriach: zespołów śpiewaczych, kapel ludowych i solistów. Komisja po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, w kategorii kapel II nagrodę festiwalu przyznała kapeli ludowej  „Krążałka”, która urzekła komisję i widzów tradycyjnym biłgorajskim repertuarem.

• Zespoły z Gminy Biłgoraj na III Festiwalu Ludowym w Łopienniku Górnym