Konkurs Wielkanocny "Na tradycyjne palmy i pisanki"

2013-03-21

21 marca został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny dla ognisk artystycznych i przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biłgoraj.

Tuż przed Palmową Niedzielą, w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny „Na tradycyjną palmę i pisankę”, który ma na celu kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. Na konkurs  wpłynęło 220 prac z 11 szkół gminnych. Powołana przez organizatora komisja w składzie Dorota Skakuj z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Irmina Ziętek  i Jerzy Odrzywolski z GOK w Biłgoraju, po obejrzeniu wszystkich prac przyznała nagrody w kategoriach palma i pisanka tradycyjna oraz palma i pisanka artystyczna. W kategorii: ogniska artystyczne, przedszkola i kl.  - III szkoły podstawowe  na pisankę tradycyjną I nagrody otrzymali  Oliwia Małek z Ciosmów i Gabriel Zygmunt z Korytkowa Dużego, II nagrodę dostała Julia Pankowicz z Gromady a  III nagrodę otrzymał Jakub Senderek ze Smólska. Wyróżnienia dostały Agata Paczos z Dąbrowicy i Julia Małek z Bukowej. Za palmę tradycyjną I nagrodę zdobyli  Milena Bąk z Bukowej i Kornel Wolanin z Woli Dereźniańskiej, II nagrodę otrzymali Daniel Morawicki ze Smólska i Michalina Kołodziej z Dąbrowicy, III zdobył   Kacper Senderek ze Smólska. Wyróżnienia dostali Julia Surma z Gromady, Dawid Kapuśniak ze Smólska i Bartosz Adamek z Gromady. W kategorii pisanka artystyczna I nagrodę zdobyła praca zbiorowa z Ogniska Artystycznego w Soli, II nagrodę otrzymała Klaudia Blacha z Ciosmów, a III nagrodę zdobyli Julia Surma z Gromady i Maciej Stręczywilk z Gromady. Wyróżnienia otrzymali: Damian Rapa z Gromady, Martyna Broda z Woli Dereźniańskiej, Hanna Wolanin z Gromady, Michał Pankowicz z Gromady i Gabriela Świtka z Korczowa. W kategorii palma artystyczna I nagrodę zdobyła Klaudia Ulidowska z Woli Dereźniańskiej, II nagrodę otrzymał Dawid Minkiewicz ze Smólska a III nagrodę dostała Aleksandra Okoń ze Smólska. Wyróżnienie przypadło w udziale Natalii Furmaniak z Korczowa. W kategorii klas IV – VI szkól podstawowych i gimnazjów w konkursie na pisankę tradycyjną I nagrodę wygrała Agata Zygmunt z Korytkowa Dużego, II nagrodę zdobyła Natalia Węgrzyn z Dereźni, a III nagrodę otrzymał Hubert Nizio ze Smólska. W kategorii palma tradycyjna I nagrodę zdobyła Aleksandra Oleszczak z Woli Dereźniańskiej, II nagrodę przyznano Agacie Zygmunt z Korytkowa Dużego a III nagrodę otrzymał Jakub Nizio z Soli. W kategorii pisanka artystyczna I nagrodę otrzymała Elżbieta Skwarek z Soli, Drugą nagrodę zdobyły Natalia Karp z Bukowej i Natalia Węgrzyn z Dereźni, a III nagrodę przyznano Pawłowi Dziura z Dąbrowicy. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Milena Morawicka ze Smólska, Gabriela Ciosmak z Bidaczowa i Weronika Flis z Bidaczowa. W kategorii palma artystyczna I nagrodę zdobyła Edyta Siwko z Soli, II nagrodę otrzymał Krystian Karczmarzyk z Gromady a III nagrodę Karolina Paluch z Dąbrowicy. Wyróżnienia otrzymali Milena Morawicka ze Smólska, Dominika Orzeł z Korczowa, Wiktoria Łukasik z Hedwiżyna i Amelia Zwolak z Korytkowa Dużego.

• Konkurs Wielkanocny "Na tradycyjne palmy i pisanki"