VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia"

2013-03-04

4 marca 2013r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyły się Eliminacje Gminne VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów.

Jak co roku zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcą i potrafią twórczo obcować z literaturą poprzez jej piękne i mądre mówienie do udziału  w VII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 uczestników z 4 szkół gimnazjalnych: w Bukowej, Dąbrowicy, Dereźni i Hedwiżynie. Recytatorzy prezentowali 2 utwory literackie: wiersz i fragment prozy. Powołana przez organizatora Komisja w składzie: pani Halina Olszewska i pani Ewa Bordzań oceniała dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do Eliminacji Powiatowych  w Biłgorajskim Centrum Kultury komisja nominowała 2 recytatorów: Monikę Siembida z ZSPiG  w Dąbrowicy za „Prospekt” Wisławy Szymborskiej i „Bieguni”, fragment Jestem Olgi Tokarczuk  oraz Patrycję Magdziak z ZSPiG z Dereźni za „Być jak płynąca rzeka” – Bajka” Paulo Coelho i „Ja ciebie kocham” Adama Asnyka. Ponadto specjalne wyróżnienie przyznała Aleksandrze Szczęśniak z ZSPiG w Dereźni za Wskazówki jak chodzić po górach (z:) „Być jak płynąca rzeka” Paulo Coelho i „Kim byłbym” Phila Bosmansa. Nagrodzone recytatorki przygotowywały panie: Renata Kurkowska-Sikora, nauczyciel w ZSPiG w Dąbrowicy i Ewa Syta, nauczyciel w ZSPiG w Dereźni. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! A wszystkim uczestnikom eliminacji dziękujemy za udział w konkursie recytatorskim i pielęgnowanie kultury żywego słowa.

• VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia"