Konkurs Bożonarodzeniowy "Na tradycyjne ozdoby świąteczne"

2012-12-17

17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju został rozstrzygnięty Konkurs Bożonarodzeniowy "Na tradycyjne ozdoby świąteczne"

Jak co roku konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczestników gminnych ognisk artystycznych, przedszkoli oraz  uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Biłgoraj, łącznie 130 uczestników  zgłosiło 142 prace. Wśród ozdób królowały słomkowo-bibułkowe łańcuchy, koronkowe, papierowe i sizalowe anioły, dzwoneczki, bombki, szopki, ale znalazły się też tradycyjne pająki ze słomy. Komisja  w składzie: pani Dorota Skakuj, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Ewelina Lemieszek – Urząd Gminy Biłgoraj, Irmina Ziętek – Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju po obejrzeniu wszystkich prac przyznała nagrody w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki i klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy IV-VI szkoły podstawowej i  gimnazjum. W kategorii klas dzieci młodszych nagrody otrzymali:

I nagroda -Kinga Kapuśniak, kl. II Szkoła Podstawowa w Smólsku, Zuzanna Nalepa, kl. 0 w Ciosmach, Róża Kapuśniak, kl. I Szkoła Podstawowa w Smólsku, Julia Małek, kl.II Szkoła Podstawowa w Bukowej

II nagroda -Monika Dziduch, kl. III Szkoła Podstawowa w Korczowie, Amelia Gąbka, kl. 0 Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej, Konrad Blicharz, kl. III Szkoła Podstawowa w Bukowej

III nagroda - Kamil Gozdecki, przedszkole w Hedwiżynie, Alan Wujec, przedszkole w Hedwiżynie, Wiktor Sokołowski, przedszkole w Gromadzie, Alicja Kozak, przedszkole w Smólsku, Natalia Kobel, przedszkole w Hedwiżynie, Gabriel Marzec, przedszkole w Hedwiżynie, Amelia Kondas, przedszkole w Hedwiżynie, Ognisko Artystyczne w Gromadzie (praca zbiorowa)

Wyróżnienia - Michał Radzik, kl. I w Ciosmach, Oliwia Małek, kl. II w Ciosmach, Karina Olech, przedszkole katolickie w Biłgoraju, Wiktor Małek, kl.  I w Bukowej, Roksana Oleszek, kl. 0 w Smólsku, Kinga Ciosmak, kl. II w Ciosmach, Kacper Senderek, kl. II w Smólsku, Zuzanna Rapa, kl. III w Gromadzie, Jakub Senderek, kl. II w Smólsku, Amelia Myszak, przedszkole w Korytkowie Dużym, Roksana Liwak, przedszkole w Korytkowie Dużym,Patryk Ciosmak, kl. III w Ciosmach, Kacper Surzyński, kl. III w Korczowie, Michał Kita, przedszkole katolickie w Biłgoraju, Natalia Pawlos, kl. III w Korytkowie Dużym.

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych  i gimnazjów nagrodzono prace:

I nagroda -  Wiktoria Łukasik, kl. V w Hedwiżynie, Hubert Nizio, kl. VI w Smólsku, Patrycja OLeszek, kl. IV w Smólsku, Łukasz Kaczor, kl. II Gimnazjum w Bukowej

II nagroda - Paweł Kapuśniak, kl. V w Hedwiżynie, Przemysław Flis, kl. I Gimnazjum w Bukowej, Agnieszka Rębacz, kl. VI w Dereźni

III nagroda -  Natalia Karp, kl. VI w Bukowej, Patrycja Pac, kl. VI w Korczowie

Wyróżnienia - Aleksandra Garbacz, kl. III Gimnazjum w Soli, Anna Buczek, kl. VI w Soli, Martyna Biernat, kl. IV w Hedwiżynie, Kowal Miłosz, kl. IV w Smólsku, Patrycja Ciosmak, kl. V w Bidaczowie  Starym, Maja Sokołowska, kl. V w Gromadzie, Karolina Kłodnicka, kl. IV w Gromadzie, Krystian Karczmarzyk, kl. VI  w Gromadzie, Gabriela Marczak, kl. V w Korytkowie Dużym.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy rozwoju talentu i kreatywności oraz nagród w kolejnych konkursach.

• Konkurs Bożonarodzeniowy "Na tradycyjne ozdoby świąteczne"