Koncert LIVE Makaruk - Erotyki Ludowe w Kielcach

2012-12-14

Trzy dni trwał XI Festiwal  Firmamenty Nowa Muzyka Nowe Media w Kieleckim Centrum Kultury .

Festiwal promuje świeże inspiracje muzyczne i wizualne, połączone z wystawami, kolażami i prezentacjami. Na scenie KCK zaprezentowali się The Quiet Killers, Skubas, Long Arm & Ruslan, Automatik, Sinusoidal, a w  piątek 14 grudnia,  podczas pierwszego dnia festiwalu miał miejsce premierowy Koncert LIVE Makaruk - Erotyki Ludowe. Koncert połączył  siły białych głosów Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej: Janina Lelonek, Krystyna Blacha, Krystyna Wójcik i Dorota Rosołowska i pań  z zespołu Dziczka: Ewa Winiarska, Maria Puzyna i Justyna Czerwińska, z udziałem  znakomitych muzyków: Mieczysław Litwiński (altówka, gitara, harmonium, bęben, wokal, sitar), Jan Prościński (perkusja), Marcin Jadach (kontrabas) oraz Darek Makaruk (elektronika). Koncert odbywał się przy wypełnionej sali widowiskowej Małej Sceny w Kieleckim Centrum Kultury i oczarował publiczność, oklaskom i bisom widowni nie było końca. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ  piękno pieśni biłgorajskich i uroda stroju biłgorajsko-tarnogrodzkiego sławią nasz region od wielu lat.

• Koncert LIVE Makaruk - Erotyki Ludowe w Kielcach