Powiatowy Dzień Twórców Kultury w MDK w Biłgoraju

2012-10-23

23 października w Młodzieżowym  Domu Kultury uroczyście obchodzono Powiatowy Dzień Twórców Kultury.

Uroczystość tradycyjnie odbyła się w MDK-u  i była prowadzona przez panią dyrektor Renatę Socha. Rozpoczęła się występem zespołu "Zawierucha" z MDK, działającego pod kierunkiem i z udziałem pana Andrzeja Czernika. W obecności członków Zarządu Powiatu,  Burmistrzów i Wójtów wręczano nagrody i podziękowania artystom ludowym, twórcom i animatorom  kultury. Z rąk Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego  nagrody odebrały  osoby zaangażowane w podtrzymywanie i kultywowanie tradycji lokalnych. Powiatowy Dzień Twórców Kultury organizowany jest, by uhonorować Państwa twórczość i docenić wkład na rzecz tożsamości kulturowej naszej Małej Ojczyzny - powiedział Starosta Biłgorajski, wręczajac nagrody twórcom kultury Ziemi Biłgorajskiej. Z Gminy Biłgoraj nagrody Powiatu odebrali, pan Stanisław Portka, członek uznanego, działającego blisko 40 - lat zespołu śpiewaczo-obrzędowego "Jarzębina" z Bukowej i Bronisława Koziara-członkini utytułowanego z 30-letnim stażem Zespołu Śpiewaczego  z Rudy Solskiej, za całokształt działalności  śpiewaczej i obrzędowej na  rzecz  kultywowania tradycji lokalnej Ziemi Biłgorajskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sił, zapału i kolejnych sukcesów w działalności społecznej na rzecz kultury Ziemi Biłgorajskiej.

• Powiatowy Dzień Twórców Kultury w MDK w Biłgoraju