Jubileusz 85 - lecia i wręczenie sztandaru Jednostce OSP w Korytkowie Dużym

2012-09-02

W pierwszą niedzielę września odbyły się uroczystości strażackie w Korytkowie Dużym.

Bardzo uroczyście obchodzony był Jubileusz 85-lecia oraz wręczenie sztandaru Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym. Uroczystości rozpoczął przemarsz strażaków, prowadzonych przez Orkiestrę Dętą im. Czesława Nizio z  Biłgorajskiego Centrum  Kultury,  do kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej. Mszę św., podczas której poświęcony został sztandar dla jednostki z Korytkowa, odprawił Kanclerz Kurii Biskupiej ks. Adam Firosz wraz z miejscowym proboszczem, kapelanem OSP powiatu biłgorajskiego ks. Krzysztofem Gajewskim. Po zakończonej mszy św.,  przy dźwiękach orkiestry dętej,  uczestnicy uroczystości udali się na powiększony w ostatnim czasie i  z  nowo wybudowaną sceną  plac przy remizie OSP. Tam trwał dalszy ciąg obchodów strażackiego święta. Po części oficjalnej, czyli wręczeniu sztandaru i nadaniu odznaczeń strażakom, rozpoczęła się część artystyczna, przeplatana konkursami wiedzy nt. zabezpieczenia przeciwpożarowego i warsztatami iluzjonistycznymi dla dzieci. Na scenie zaprezentowali się: zespół śpiewaczo-obrzędowy "Jarzębina" z Bukowej, zespół teatralny i Klub Młodego Strażaka z Nadrzecza oraz Chór z Korytkowa Dużego. Był też występ kabaretowy "Do pożaru" w wykonaniu młodzieży z ZSPiG w Korytkowie Dużym oraz cieszący się dużym powodzeniem pokaz Iluzjonistki. Miało miejsce również podsumowanie projektu grantowego FFLZB realizowanego przez OSP w Korytkowie Dużym oraz wręczenie pucharów zdobytych podczas trwających w ciągu dnia  rozgrywek Ligii Orlika o Puchar Prezesa OSP w Korytkowie Dużym. Z koncertem wystąpił zespół VOLVEREMOS i zespół TEX.

• Jubileusz 85 - lecia i wręczenie  sztandaru Jednostce OSP w Korytkowie Dużym